VýborHistorieČlenská základnaRevíryKružek mládežeGalerieÚlovkyKontakty

Výlov rybníka „Nový“

Nastává podzim a příroda vydává své bohatství vytvořené po dobu celého roku. Lidé jsou připraveni sklízet výsledky své celoroční práce. Někdy příroda přispěje svým počasím ke sklizni. Někdy je skoupá vydat své poklady, jako by se zdráhala dát ze svého bohatství vše co má. Chce si něco uschovat na další roky. I člověk je ve svých skrytých vlastnostech takový. Nedává vše co může. Však rybáři jí také vše neberou. Tu jí na jednom místě vezmou, aby jí na druhém místě obohatili.

Proto dělají sportovní rybáři na podzim výlovy rybníků. Ryby vylovené na rybnících jsou nasazovány do řek a dalších sportovních vod, aby obohatily řeky a potoky o další generace rybích obsádek. Ale to předcházím. Celý rok je potřeba na rybnících krmit, hlídat zdravotní stav, hlídat obsádku před pytláky a rybožravými predátory. Až přijde podzim. Výbor rozhodne o termínu výlovu. Samozřejmě v termínu, kdy to vyhovuje většině zaúkolovaných členů. Rybník se začne „strojit“. Odpouští se voda z rybníka, aby ji v „lovišti“ nebylo moc.  V den výlovu se doveze „nádobí“ a výlov může začít.

A tak se také stalo dne 10. října 2020 na rybníce „Nový“ v KÚ Trhový Štěpánov, kde se sešlo 32 rybářů z ČRS. z.s., MO Soutice k k provedení výlovu. Je nutno dodat. že to byli ti nejvěrnější, kteří se sešli a neváhali obětovat ze své volné soboty několik hodin i přes epidemiologicky nepříznivé podmínky.

Odloveno bylo 1300 kg dvouletých a starších kaprů, 320 kg bílé ryby. Výlov se podařil. Rybáře přišel v jejich práci povzbudit i starosta města Trhový Štěpánov pan Josef Korn. Díky patří rybářům „tělem i duší“ klukům Mikešovým, hospodáři panu Liboru Exnerovi, Lukáši Kučerovi a samozřejmě i ZD Trhový Štěpánov a.s. za zapůjčení techniky.

mikeš

neradDSCN3355

DSCN3361

mikeš ml