Výlov rybníka „Nový“

Podzim je časem sklizně. Každoročně pořádají rybáři výlovy rybníků. Soutičtí rybáři v letošním roce lovili rybník „Nový“ v Katastrálním územní Trhový Štěpánov. Rybník se začal „strojit“ již v neděli 9.řijna 2016. Postupně se odpouštěla voda, připravoval „požerák“. Tuto celotýdenní práci zajištovali Mikeš Pavel starší a mladší. Vlastní výlov začal 15. října 2016 v 08.00 hodin. Sešlo se 30 rybářů, kteří se rozdělili do tří skupin. První skupina vedená hospodářem Liborem Exnerem v lovišti provedla „sháňku“ ryb a jejich odlovení kesery. Druhá skupina dopravovala ryby na hráz, kde místopředseda Vašek Ševeček řídil třídění ryb podle druhů, rybářsky zvanou „brakaci“.  Další skupina dopravovala ryby do řeky Sázavy č.8 na pravidelné zarybňování. Řidič František Šanda svou zkušeností profesionálního „šoféra“ byl vždy včas a bezpečně jak u rybníka, tak i řeky.  Koordinaci všech skupin prováděl bedlivým okem předseda Jiří Říha. Muselo se postupně v časovém sledu synchronizovat – odlov, brakaci i dopravu do řeky. Výlov se zdařil. Bylo odloveno 1400 kg karasa stříbřitého, 700 kg kapra tržního, 70 kg amura a 40 kg candáta. Poděkování rybářů patří ZD Trhový Štěpánov a.s., která zapůjčila vozidlo na dopravu a MěÚ Trhový Štěpánov za pomoc s odpuštěnou vodou pod hrází, aby nedocházelo k zaplavování přilehlých pozemků.

DSCN0388DSCN0304DSCN0307DSCN0334DSCN0314DSCN0328DSCN0374