VýborHistorieČlenská základnaRevíryKružek mládežeGalerieÚlovkyKontakty

Čistá Sázava 2020

Čistá Sázava 2020

Moto:

Proč řeku tak miluji?

Snad proto, že jsou v ní ryby,

nebo snad proto, že je volná a nespoutaná?

Kvůli tomu, že se nikdy nezastaví?

Snad proto, že šumí a nedá spát?

Snad proto, že je tu navěky.

A nebo proto, že každý den její vody v dáli umírají?

A nebo proto, že na ní můžeš plout.

A nebo na ní zemřít.

Ota Pavel

 

Toto spisovatelovo vyznání znají všichni dobří rybáři. Také o řeku celoročně pečují. Od vysazování ryb přes úklid břehů kolem řeky po sledování zdravotního stavu ryb i čistoty vody.

Každoročně začíná úklid řeky na začátku roku. V měsíci dubnu, kdy se soutičtí rybáři připojují k aktivitě občanského sdružení Posázaví s.r.o. – k akci „Čistá Sázava“. Letos byla situace výjimečná. Vzhledem ke zdravotním opatřením vlády ČR se pravidelná akce nemohla konat.

A tak byl kolem našeho rybářského revíru vidět velký nepořádek. Veřejnost žehrala na rybáře, vodáky a všechny turisty pohybující se kolem řeky. Proto se rybáři z MO ČRS Soutice rozhodli zjednat alespoň částečnou nápravu. Od nápadu k realizaci nebylo daleko. V sobotu dne 27.června 2020 se sešlo 43 soutických rybářů.

Cílem bylo vyčistit od odpadků revír Sázava 8 číslo 411 079. Pustili se od jezu v Chabeřicích po proudu až k jezu ve Střechově. S překvapeními zjistili co všechno je možné v řece najít. Práce nebyla snadná. Vzhledem ke stavu vegetace byly místy metrové porosty kopřiv a ostatních náletů. Bylo sebráno 10 pytlů odpadu. Když se s dobrým pocitem vraceli od řeky, slíbili si, že se k akci čištění Sázavy opět připojí v dubnu.2021.

 

Za soutické rybáře Vašek Seidl – jednatel MO.

9A98F627-7B04-439F-8C39-1CD071E48A6E

DSCN3120

IMG-20200701-WA0015