Výlov rybníka „Nový“ 21.9.2013

V sobotu dne 21.9.2013 se uskutečnil výlov rybníka „Nový“v KÚ Trhový Štěpánov. Rybník se začal „strojit“ již v neděli 15.září t.r. Denně se třikrát odebíraly 2 dluže.
Přepravu kádí a beden zajistil Pája Mikeš, ostatní „nádobí“ dovezl Jarouš Vilímovský traktorem. Hladina vody v rybníce byla ještě v sobotu vysoko a tak na samotný výlov se muselo asi 90 minut čekat.
Pak nastoupila do loviště parta Mirka Šimona a výlov započal. Třídění ryb řídil Václav Ševeček a Pepa Petrů a dopravu ryb do řeky provel František Šanda s Kia 2500, zapůjčené od ZD Trhový Štěpánov a.s.Bylo vyloveno 700 kg bílé ryby (plotice,perlín,karas), 200 kg dvouletého cejna, 400 kg dvouletého kapra.
Tyto ryby byly nasazeny do Sázavy 8, 411 097. Dále bylo vyloveno 50 kg dvouletého kapra a 300 kg bílé ryby. Tyto ryby byly nasazeny do rybníka „Kupsák“.
Poděkování za dobrou práci zasluhují všichni členové,kteří se v deštivém dni brigády zúčastnili.
Zajímavost:
V rybníce se našla dámská kabelka s doklady, kreditními kartami a ostatními doklady, které byly předány místopředsedovi MěÚpanu Kornovi. Kazem na celém výlovu byla netrpělivost některých členů, kteří z výlovu doslova utekli. Práce to nebyla jednoduchá jak svědčí uvedené fotky.

rybník NovýPavel Mikeš odstraňuje dlužeOdlov pod požerákemTřídění rybOdvoz do řekyPoznáte je-Mikeš,Ševeček,KulíkMikeš Pavel ml.Pepa Petrů v akciMáme něco na zahřátí?